
You are my valentine; you bring me pleasure. With all my love you could not measure, So on this day I shall always treasure. Happy Valentines forever and ever. NOW EAT ME 😉
Dette trenger du til 15 små ostekaker
165 g sjokolade 86-90%
450 g philadephiaost
2 ts vaniljeekstrakt
6-7 strøkne ss sukrinmelis
1/2 scoop whey protienpulver med sjokolade. Kan søyfes
2 egg
Fremgangsmåte
Pass på at alle ingredienser har romtemperatur. Du kan eventuelt varme philadelphia i mikro i 30-40 sek hvis den er kald. Pisk philadelphia luftig sammen med sukrinmelis, proteinpulver og vaniljeekstrakt med en eletrisk håndvisper/kjøkkenmaskin. Smelt sjokoladen i omganger i mikro eller i en gryte på svak varme til sjokoladen er jevn og blank. Tilsett sjokolade og pisk den godt inn. Tilsett egg og visp til alt er blandet. Spray 15 muffinsformer med formfett eller pensle med smør! Ha muffinsformene oppi et muffinsbrett om du har. Tilsett en isskje eller stor spiseskje røre i hver form og jevn røren litt utover med en teskje.
Stekes midt i ovnen på over og undervarme på 150 grader i 12-15 min. Det øverste laget skal bevege litt på seg når du rister forsiktig i stekebrettet.
Avkjøles på rist i et par timer før man løsner papiret forsiktig med en kjærlig hånd.
Ostekaken serveres kald og toppes med eks ferske bær, mango, krem, iskrem bringebærkrem, vaniljekrem, vaniljesaus eller bare nytes som den er.
Happy Valentine ❤
Oppbevares i en lukket boks i kjøleskapet
Super enkle å lage og knallgode, spesielt med litt hjemmelaget vaniljeis 😉
LikerLiker
Tusen takk og så kjekt at du likte de🤗
LikerLiker
Veldig god kake😍 anbefales 👏👏
LikerLiker
Så hyggelig at den falt i smak🤗
LikerLiker